Novecot ir neizbēgami, pieaugt ir opcionāli.

Seo optimizācija

Kas ir SEO optimizācija?

“SEO” ir saīsinājums no angļu valodas vārdiem “Search Engine Optimization”, jeb mājas lapas optimizācija interneta meklētājos, kā piemēram “Google, Yandex, Bind, utt”. Lai Jūsu uzņēmumu, blogu, vai citu projektu klienti spētu atrast augstāk minētajos meklētājos. Optimizācijas pamatā ir optimizēt lapu maksimāli labi, lai potenciālie klienti spētu Jūs atrast. Teiksim godīgi, reti kurš no mums sķir tālāk otro lapu meklējot sev nepieciešamo informāciju, respektīvi mērķis ir ierankot lapu top 10 google, vai citos meklētājos.

seo optimizācija

Man personīgi Seo optimizācija sākās ar atslēgas vārdu izvēli un analīzi. Tam es izmantoju Seobility.net, kurus atslēgas vārdus ir nepieciešams izmantot un kurus nē. Teiksim tā, atslēgas vārds “Arborists” mēnesī tiek meklēts aptuveni 400 reizes, tanī pat laikā vārds “Sertificēti arboristi” tikai 40 reižu. Izvēle ir skaidra, spiežam uz atslēgas vārdu “Arborists”.

Saturs. Tātad, ņemsim piemēru bloga lapu. Rakstus ieteicams rakstīt garus (300 – 400 vārdi), vienkārši lasāmus un piesaistošus. Teiksim uz 300 vārdu garu tekstu savu izvēlēto atslēgas vārdu es cenšos neatkārtot vairāk, kā 3-4 reizes. Obligāti iekļaujot atslēgas vārdu pirmajā paragrāfā. Arī H1 tagā ir svarīgi iekļaut atslēgas vārdu. Ja šī raksta atslēgas vārds ir “Seo” tad arī, raksta nosaukums, kurš ir H1 tags “Seo optimizācija”.

Title un meta description ir ļoti svarīgs Seo optimizācijā. Title un meta description ir jāsatur Jūsu izvēlētie atslēgas vārdi. Iesācējiem lieliski derētu wordpress Yoast plugins, kurš ļautu bez zināmām iemaņām izveidot nepieciešamo Title un Meta Description.

Nedaudz par backlinkiem. Beklinki ir ” linki, kas ved no citām lapām uz Jūsu. Teiksim delfi.lv, tvnet.lv, varpinas.lv utt ir izvietojis linku uz Jūsu lapu. Jo vairāk autoritatīvu lapu ir izvietojuši Jūsu mājas lapas linku, jo labāk Jums. Svarīgi ir, lai lapas, kas izvieto Jūsu linku ir autoritatīvas, pretējā gadījumā tas var kaitēt Jūsu mājas lapai. Ieteicams, lai visiem linkiem būtu “Fallow” atribūts. Beklinkus uzskata vienu no svarīgākajiem faktoriem seo optimizācijā. Iegūt autoritatīvu bezmaksas beklinu jaunam uzņēmumam nemaz nav tik vienkārši, bet Latvijā var izmantot 1188.lv – zl.lv – viss.lv uzņēmumu katalogus, kas par salīdzinoši pieņemamu gada maksu iekļaus Jūsu uzņēmumu savā katalāgo un iegūsiet vienu beklinku no katra kataloga.

Pievienojot bildes es ieteiktu bildei nomainīt nosaukumu uz Jūsu izvēlēto atslēgas vārdu. Teiksim bildes nosaukums ir “IMG_1313” un atslēgas vārds ir “Seo optimizācija”, tad nomainam “IMG_1313” uz mūsu izvēlēto atslēgas vārdu. Arī bildes “Alt” tekstā iesaku izmantot izvēlētos atslēgas vārdus.

Īsumā tas arī viss, ja būs interese, varbūt atrakstīšu smalkā par visiem procesiem, bet pagaidām ČAAU.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.